خانه هوشمند چیست؟

سیستم هوشمند یکپارچه

یکی از مهمترین ویژگی های خانه هوشمند آرسان یکپارچه سازی سیستم های مختلف موجود در منزل میباشد.خانه هوشمند آرسان ، سیستم های سرمایش – گرمایش، روشنایی ، امنیت، پخش موسیقی و... را به صورت یکپارچه و متمرکز از طریق انواع در گاه های ارتباطی اعم از موبایل و تبلت و ریموت و... نظارت و کنترل مینماید.نکته جالب توجه اینست که کلیه تجهیزات الکترونیکی موجود در منزل مانند تلویزیون ، ماهواره ، DVD Player ، کولر آبی و... نیز به سیستم خانه هوشمند آرسان اضافه میشوند.

استفاده آسان

در سیستم خانه هوشمند آرسان خبری از پیچیدگی های استفاده از فن آوری های جدید نیست.به دلیل قابلیت استفاده از تمام فونت های فارسی با خانه هوشمند آرسان ،ساکنین منزل ،لذت زندگی در یک خانه کاملا هوشمند را با بکارگیری آسان تکنولوژی روز دنیا، تجربه میکنند.

خلق سناریوهای نامحدود و دلخواه

انعطاف پذیری بسیار بالای سیستم خانه هوشمند آرسان ،به ساکنین منزل این امکان را میدهد تا خودشان سناریو های مورد نظرشان را تعریف کنند و در نقش طراح کلیه اتفاقاتی که از سیستم هوشمند انتظار دارند، ظاهر شوند.ضمن اینکه قابلیت شگفت انگیز خانه هوشمند آرسان اینست که با بکارگیری تکنولوژی DIY امکان تعریف سناریوهای مختلف را به شخص مورد استفاده میدهد تا بدون هیچ دانشی مبتنی بر سلیقه خود سناریوی مورد نظر را بنویسد.

قابلیت ارتقا به مرور زمان

برای کاربر خانه هوشمند ممکن است به مرور زمان نیازهای جدیدی بوجود آید.اضافه کردن خط روشنایی، افزودن یک Zone جدید موسیقی افزایش سطح تحت پوشش سیستم سرمایش گرمایش هوشمند و... همه از جمله مواردی هستند که کاربران ممکن است به آن نیاز پیداکنند.یکی از ویژگی های نسل جدید خانه هوشمند آرسان امکان ارتقا به مرور زمان است. از سیستم پایه خانه هوشمند آرسان میتوان هوشمندسازی را شروع کرد و بسته به نیاز و بودجه آن را ارتقا داد.

نصب آسان و سرعت اجرای بالا

در صورت بستر سازی مورد نظر برای خانه هوشمند براحتی و با سرعت بالا میتوان این سیستم را اجرا و راه اندازی کرد.

سازگاری با محصولات شرکت Apple

علاقمـــــندان به ســـیب پرطــــرفدار دنیای تکــــنولوژی، شــــاهد قابلیتی شگفت انگــــیز بر روی ســــه محصـــول مشهور و دوســـت داشــتنی شـرکت (Apple Touch،iphone,ipad) خواهند بود.

 بهینه سازی مصرف انرژی

حدود 40% از انرژی مصرفی کشور را بخش خانگی به خود اختصاص داده است.یکی از مهمترین اهداف استفاده از سیستم های هوشمند،بهینه سازی این بخش عمده،جهت کاهش هزینه های خانوار و صرفه جویی در مصرف سرمایه های با ارزش ملی است.با استفاده از محصولات خانه هوشمند آرسان،انرژی به مقدار نیاز وبگونه ای معقول ومنطقی مصرف میشود.با کنترل و نظارت همه جانبه سیستم هوشمند بر چگونگی مصرف،اتلاف انرژی به طور محسوس کاهش می یابد.

 

کاربردهای خانه هوشمند آرسان

ساختمان های در حال ساخت

خانه هوشمند آرسان پیشنهادی مناسب برای سازندگان و پیمانکاران صنعت ساختمان که به دنبال تجهیز ساختمان خود به فن آوری های مدرن ساختمانی هستند ارائه میدهد.در مراحل ساخت میتوان به منظور استفاده از طیف محصولات تحت شبکه خانه هوشمند ،پیش بینی یک شبکه داخلی در ساختمان را نمود.ضمن اینکه پیش از رسیدن به مرحله نازک کاری ساختمان ،فرصت مناسبی جهت تعبیه فضای مرد نظر برای نصب برخی از محصولات خانه هوشمند بر روی دیوار خواهد بود.با نصب سیستم هوشمند، ضمن افزایش ارزش افزوده ملک،مزیت رقابتی مهمی برای ساختمان بوجود می آید که در هنگام فروش واحدها استقبال گسترده مشتریان را به دنبال خواهد داشت.

هتل ها

در حال حاظر طیف وسیعی از لوکس ترین هتل های دنیا در حال تجهیز شدن به سیستم هوشمند میباشند.محصولات هتلی هوشمند سازی مورد استفاده این شرکت امکان بهره مندی از سیستم های هوشمند روشنایی ، سرمایش-گرمایش ،پرده برقی،پخش فیلم وموسیقی و...را به میهمانان ارائه میدهد،تا ضمن کاهش هزینه های مصرف انرژی هتل ، خاطره ای به یاد ماندنی را برای میهمانان به ارمغان آورد.

 رستوران ها

مالکان رستوران های زیبا و مجلل میتوانند امکانات جدیدی در رستوران خود عرضه نمایند.امکان پخش موسیقی های مختلف برای فضاهای مختلف رستوران،پخش فیلم و تصاویر مورد نظربر روی LCD های رستوران،کنترل تمام کلید های برق،امکان تنظیم پرده های برقی به صورت خودکار و با توجه به شدت نور محیط،کنترل دوربین های امنیتی و... همه از قابلیت هایی هستند که با نصب این سیستم به سادگی به اجرا در خواهند آمد.همچنین میتوان جهت ارائه خدمات ویژه برخی از تنظیمات مانند پخش موسیقی دلخواه در فضاهای خاص رستوران را به مشتریان VIP واگذار نمود.

سالن‌های ورزشی در داخل

 امکان تجهیز سالن‌های ورزشی در داخل از دیگر کاربرد‌های سیستم هوشمند آرسان می‌باشد. کنترل هوشمند روشنایی ضمن ایجاد سهولت در استفاده از سیستم روشنایی،صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای به همراه خواهد داشت.

نمایشگاه‌های محصولات لوکس (اتومبیل، مبلمان و...)

برای مشتریان چنین محصولاتی،تجربه ای جدید ازتماشای محصولات در نمایشگاه ،بسیار تأثیرگذار خواهد بود. زمانیکه مشتری به خودرو نزدیک می‌شود، سیستم صوتی به معرفی ویژگی‌های خودرو پرداخته و نورپردازی مناسب جهت نمایش بهتر خودرو به اجرا در می آید.این یکی از ده‌ها سناریوی ممکن برای نمایشگاه‌ها می‌باشد که می‌توان از آن بهره‌مند گردید.

مزایای خانه هوشمند شرکت آرسان:

 1 . سرعت اجرای بالا

2 .بهینه سازی مصرف انرژی

3.زیبایی کم نظیر محصولات

4.امکان کنترل خانه از راه دور

5. تنظیم ، کنترل و برنامه ریزی روشنایی فضاهای مختلف منزل

6. شروع از حداقل سیستم و ارتقا به مرور زمان با توجه به سلیقه و بودجه مورد نظر

7. هوشمند‌سازی در بخش‌های مختلف مانند: سینمای خانگی‌، موسیقی، دما، روشنایی، امنیت و ...

8. خلق و طراحی سناریوهای دلخواه و نامحدود برای هریک از وسایل موجود در منزل

9. لوکس کردن قسمت‌های مختلف منزل با حذف کلید‌های سنتی و جایگزینی آن‌ها با کلید‌های دیجیتال

10. امکان مدیریت یکپارچه از هر نقظه منزل

 

      

 

 

ایمن شده توسط وب سایت جومینا